Konserwacja opon

Świadomość użytkowników ciągle rośnie i zabezpieczanie opon przed działaniem czynników zewnętrznych staje się coraz bardziej popularne. Produkty wysokiej jakości są już doceniane nie tylko w studiach kosmetyki samochodowej, ale i wśród osób prywatnych. Nie mówimy tu o tłustych produktach w aerozolu tylko płynnych formach długotrwałej ochrony.

Tyre Dressing Chemotion

Jak zabezpieczać opony i czym jest Tyre Dressing?

Podstawą zabezpieczenia jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Guma podczas codziennego użytkowania przyjmuje mnóstwo substancji ropopochodnych, smarów czy olejów, które skracają jej żywotność i negatywnie wpływają na bezpieczeństwo.

Special Wheel Cleaner Chemotion mycie opon

Podczas regularnego mycia samochodu powinniśmy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu opon za pomocą APC. Szorowanie i dokładne spłukanie nieczystości jest kluczowe w procesie pielęgnacji. Kolejnym krokiem powinno być dosuszenie opony kompresorem lub mikrofibrą. Można też pozostawić ją do samoistnego wyschnięcia.

Tutaj wkroczy Tyre Dressing - specjalna formuła, której zadaniem jest zabezpieczenie gumy i nadanie jej świeżości. Produkt ten poprawia elastyczność opony, zapobiega jej pękaniu i wysuszaniu. Nadaje klasyczny, lekko satynowy wygląd lub głęboką czerń. Guma wygląda stylowo bez tłustego efektu. Produkt błyskawicznie wchłania się, a powierzchnia pozostaje aksamitna w dotyku. Należy pamiętać, że każdy producent używa innych komponentów i efekt mocnego przyczernienia może delikatnie się różnic. Wiek opony także ma wpływ na efekt wizualny. Na szczęście Tyre Dressing można warstwować, a to pozwoli otrzymać idealny rezultat dla każdego z Was.

Pamiętajcie, że pielęgnacja opon to nie tylko świetny wygląd, ale i bezpieczeństwo.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomat InPost) już od 200,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl